دسترسی با طناب

پاسخ به سوالات مکرر

 

بهتر است بدانیم

دسترسی با طناب چیست و با آن چه کار هایی می شود انجام داد ؟ آیا ایمن است؟ تفاوت دسترسی با طناب و ایراتا در چیست؟

می توانید تمام اطلاعات دسترسی با طناب را در اینجا بیابید؛ آیا سوال شما در اینجا پاسخ داده نشده است ؟ لطفا با ما تماس بگیرید خوشحال می شویم به شما کمک کنیم.

دسترسی با طناب چیست ؟

توسط تکنیک های کوهنوردی ، سیستم دسترسی با طناب و تجهیزات ایمنی فردی دسترسی به مناطق غیر قابل دسترس را فراهم میکنیم؛ این نقاط غیر قابل دسترس می توانند در ارتفاع و یا در عمق سازه باشند مانند مکان های کاری بین سطح آب و سازه ، در فضای بسته مانند دودکش، داخل ساختمان . کار به روش دسترسی با طناب این امکان را به ما میدهد که به منظور انجام کار در ارتفاع از موانع به روش ایمن و کار آمد عبور کنیم و پروژه را به نحو احسن انجام دهیم

دسترسی با طناب چه زمانی استفاده می شود ؟<br />

دسترسی با طناب زمانی استفاده می شود که بکارگیری سایر روش های کاری ایمن وممکن نیست و یا تاثیر منفی بر محیط میگذارد. به عنوان مثال سقف های شیب دار، محل های بالاتر از سطح آب

چطور دسترسی با طناب ایمن است ؟

اگر دستورالعمل های ایراتا رعایت شود دسترسی با طناب ایمن است. ایراتا مخفف اتحادیه بین المللی  تجاری دسترسی طناب صنعتی است و سازمانی است که بر اجرای ایمن دسترسی با طناب تمرکز دارد.

هر عضو این اتحادیه موظف به رعایت دستورالعمل وقوانین تحت کنترل اتحادیه ایراتا می باشد. 

در کجا از دسترسی با طناب استفاده می شود؟

دسترسی با طناب را می توان در هر نقطه ایی برای رسیدن به مکانی غیر قابل دسترس استفاده کرد.

به عنوان مثال: بخش عمران و زیرساخت ها را در نظر بگیرید؛ در گذشته همه ساختمان ها مستطیل شکل بودند و دسترسی به آنها آسان بود، اما امروزه شهرها مملو از زیباترین بناهایی میباشند که بیشتر شبیه به یک اثر هنری هستند. این امر باعث ایجاد یک چالش برای تعمیرات ، نگهداری ومونتاژ می گردد که اثر سیستم های دسترسی مانند داربست جرثقیل و … نمی توانند با خیال راحت به این مکان ها برسند و این مساله دسترسی با طناب را به بهترین راه حل تبدیل می کند.

عمرا و زیر ساخت ها تنها جایی نیست که در آن می توان از دسترسی با طناب بکارگیری کرد؛ما در بخش های دیگری هماهنند: صنایع دریایی و فراساحل، نیروگاه ها ، پتروشیمی ها فعال هستیم در مناطقی مثل سکو های حفاری، کشتی ها، جرثقیل های دریایی، برج های تقطیر ، دودکش ها ، مخازن و… .

مزایای دسترسی با طناب چیست؟<br />

دسترسی با طناب می تواند هر مکانی را در دسترس قرار دهد؛ از نظ ارتفاع یا عمق (فرورفتگی)همیشه راه حلی برای دستیابی به مکان غیر قابل دسترس با استفاده از این تکنیک وجود دارد و همچنین یک روش کاملا ایمن برای کار در ارتفاع است.

دسترسی با طناب چنانچه بر طبق دستورالعمل های ایراتا انجام شود روشی ایمن برای کار در ارتفاع است.

تکنسین ها همیشه به دو نقطه کارگاه مجزا متصل می باشند و همیشه یک نقطه پشتیبان وجود دارد.

دلالیل ذیل نشان میدهد که سیستم ایراتا یک سیستم کاملا ایمن برای کار د اتفاع میباشد:

سریع و کارآمد- دسترسی با طناب به سرعت ایجاد و دمونتاژ میگردد که این امر سبب صرفه جویی در زمان میشودو همچنین برای کارهای ضروری و دارای فوریت کاملا مناسب است- این روش حداقل مزاحمت فیزیکی را به همراه می آورد – دسترسی با طناب نسبت به سایر روش ها فضای کمی را به خود اختصاص می دهد و اشغال شدن فضای پروژه را به حداقل میرساند.

دسترسی با طناب کاملا سازگار با محیط زیست می باشد و هیچگونه آلودگی را ایجاد نمیکند.

در محلی که سایر روش ها مانند ماشین آلات گازهای زیادی را وارد محیط زیست میکنند یا فضای زیادی را اشغال میکنند ؛ تکنیک دسترسی با طناب برای رسیدن به محل کار استفاده می شود که این امر باعث آن میشود که هیچگونه آلودگی گازی و بصری و… در محیط زیست به وجود نیاید.

چه کار هایی را می توان با استفاده از دسترسی با طناب انجام داد؟

محل ها و فعالیت هایی را که می توان از دسترسی با طناب استفاده کرد بی نهایت است:

امکان ایجاد دسترسی به تمام نقاط به وسیله دسترسی با طناب ممکن است و متخصصان شرکت دسترسی با طناب آرس با آموزش ها و تجربیاتی که پشت سر گذاشته اند دید شما را نسبت به نحوه ی دسترسی کاملا شفاف خواهند کرد .

رایج ترین فعالیت ها در بخش صنایع عمران تمیز کردن پنجره ها و نگهداری و پشتیبانی در صنعت ساخت و ساز است.

یا این حال در بخش صنایع دریایی و فراساحل و صنعت متداول ترین فعالیت ها عبارتند از آزمایش های غیر مخرب ، بازرسی های ویژوال مونتاژ و دمونتاژ تاسیسات، لایه برداری ، رنگ آمیزی ، استقرار تیم های نجات و… می باشد.

تکنسین دسترسی با طناب کیست؟

تکنسین دسترسی با طناب کسی است که با شرکت در دوره های آموزشی و اجرای عملی تکنیک های دسترسی با طناب صنعتی  را تجربه میکند . یک تکنسین تحت نظارت اتحادیه ایراتا و دستورالعمل های آن دوره آموزشی را میگذراند و قابل استعلام می باشد.

آیا میخواهید یک تکنسین کار د ارتفاع زیر نظر اتحادیه ایراتا شوید تاریخ دوره خود را انتخاب و ثبت کنید

چطور می توانم در دوره های آموزشی ایراتا شرکت کنم ؟

ما دوره های آموزشی ایراتا در سطوح ۱،۲،۳ را برگزار میکنیم

برای ثبت نام با ما تماس بگیرید و یا تاریخ دوره خود را انتخاب و ثبت نام کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دسترسی با طناب

با ما در تماس باشید